Skimmerlı Sistem Yüzme Havuzu

Skimmerlı Sistem Yüzme Havuzu

Havuzlarda kirliliğinin uzaklaştırılması için iki farklı teknik mevcuttur. Taşmalı ve skimmerli olarak tanımlanan bu sistemler havuzların kullanım amaçlarına, tasarımlarına ve gerekli parametrelere göre seçilir.

Skimmerli Sistemler

Havuz içi ekipmanları arasında bulunan skimmer çeşitlerinin kullanıldığı bu sistem; havuz içinde bulunan suyu skimmer ile havuz filtresine iletilir, temizlenen su besi ağızlarından havuza geri gönderilerek sirkülasyon gerçekleştirilir. Skimmerli sistemlerde su devir sistemi basit olduğundan az yoğunlukta kullanılan özel havuzlar için uygundur, genel kullanıma açık havuzlar için önerilmez. Bakımı ve kullanımı çok kolaydır ve maliyet olarak daha düşük sistemlerdir.

Sistemin esası yüzeyde bulunan kirli suyun bir kaç noktadan skimmerler tarafından çekilmesine dayanır. Sistemin en büyük avantajı; emilen suyu direk olarak emiş hattına gönderdiğinden ekstra bir denge deposuna ihtiyaç duyulmamasıdır.

Skimmerlı Yüzme Havuzlarında;

-Havuz içinde skimmerlerin pozisyonu su yüksekliğine göre ayarlanmalıdır, bu ayarlama sırasında rüzgârın yönü de hesaba katılmalıdır.

-Kullanılacak skimmer sayısı tesisat durumuna göre belirlenmelidir ve etkin bir temizlik sağlayabilmek için yeterli skimmer kullanılmalıdır.

-Kare ağızlı skimmer, yuvarlak ağızlı skimmer ve geniş ağızlı skimmer gibi modelleri bulunan skimmerların uygun olanı tesisat çalışmasına göre seçilmelidir.

Havuz içi ekipmanlarına dair aradığınız her şeyi bulabileceğiniz www.mdhavuz.com , Poolline Kare Skimmer ve Astral Skimmer modellerini en uygun fiyatlarla hizmetinize sunuyor.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ARA